Suwalska policja otrzymała dwa rowery

Dwa nowoczesne rowery trekkingowe przekazał w piątek (16.04) Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach Witold Kowalewski, starosta suwalski.

 

Kolejny rok z rzędu suwalscy policjanci strzec będą bezpieczeństwa na jednośladach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż pieszo. Policjantów na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Suwałk. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych. Służbę patrolową na jednośladach pełnią przede wszystkim funkcjonariusze "patrolówki", którzy w dwuosobowym składzie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale także podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

 

Wszystkim cyklistom mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Często na ścieżkach można spotkać znaczną ilość rowerzystów, dlatego bardzo pożądaną cechą jest tu uprzejmość i zdrowy rozsądek.

 

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez jezdnię i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania nawet, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych - informuje policja.

 

2 Komentarzy

głos_rozsądku

17/04/2021

Nie wyprzedzajcie na przejściach dla pieszych. Często mam wrażenie, że nikt nie zna tego przepisu. To są bardzo niebezpieczne sytuacje i jeśli nic się nie stało to tylko szczęśliwy układ pieszych, rowerzystów i samochodów. Kiedyś tego szczęścia może zabraknąć i skończy się śmiercią lub poważnym urazem.

Dodaj komentarz