Postępuje budowa bloku przy Franciszkańskiej

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach postawi blok przy Franciszkańskiej

 

Trwa budowa pierwszego z kilku budynków, które Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach postawi przy ulicy Franciszkańskiej. Przyszli mieszkańcy budynku otrzymają klucze do swoich mieszkań pod koniec tego roku.

 

Na realizację tego budynku Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat przyznał Miastu Suwałki wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 zł. Wcześniej na ten sam budynek Miasto pozyskało z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 zł. Blok buduje firma BUD REM za kwotę 14 913 458,09 zł. Aktualnie wznoszona jest już 4 kondygnacja, a obiekt będzie miał ich w sumie 6.

 

Budynek roboczo nazwany „A” będzie obiektem dwuklatkowym, całkowicie podpiwniczonym. W każdej klatce znajdzie się winda. W piwnicy budynku zlokalizowany zostanie otwarty garaż z 43 miejscami postojowymi. 32 miejsca postojowe znajdą się na zewnątrz (ogółem 75 miejsc postojowych dla mieszkańców). Wszystkie 53 mieszkania będą w tzw. stanie wykończonym „pod klucz”. Będą to mieszkania 1,2,3 i 4 pokojowe o zróżnicowanej powierzchni od 28 do 71 m2.

- W ubiegłym roku zakończyliśmy nabór kandydatów, którzy chcą zamieszkać w nowym bloku. Zgłosiło się ponad 150 osób. To pokazuje jak duże zainteresowanie jest ta ofertą. Przyszli najemcy będą musieli zabezpieczyć wkład własny. Trzeba będzie pokryć 25 % kosztów budowy mieszkania. Obserwując zainteresowanie myślimy już o kolejnej podobnej realizacji – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Z przyszłymi lokatorami zawarte zostały umowy najmu. Na wniosek najemcy, po upływie pięciu lat obowiązywania umowy będzie można dokonać jej przekształcenia w umowę najmu instytucjonalnego z prawem dojścia do własności. Wyodrębnienie mieszkania na własność /sprzedaż/ nie będzie mogła nastąpić wcześniej niż po upływie 15 lat od dnia zakończenia budowy.

 

2 Komentarzy

przypadek z krakowa "Mieszkańcy podkreślają, że do wysokich stawek za najem i eksploatację dochodzą opłaty za prąd i wywóz śmieci oraz wysokie zaliczki na wodę, ścieki i ogrzewanie. Przy mniejszych mieszkaniach suma opłat to ok. 2-2,5 tys. zł miesięcznie, - Podpisałem umowę w grudniu. Jeszcze nie zdążyłem się wprowadzić, a już dostałem podwyżkę o 290 zł. Firma tłumaczy, że to nie jest podwyżka, tylko waloryzacja. Dla mnie to skandal - opowiada "Gazecie Wyborczej" pan Michał i wylicza, że jego opłaty za 60 metrów kwadratowych wynoszą teraz 3634 zł.

Dodaj komentarz