Hurtownia Elektromil z Suwałk z tytułem "Dobroczyńcy Roku"

nagrody w Konkursie „Dobroczyńca Roku” w Warszawie

 

Zbigniew Ślaski, właściciel hurtowni elektrycznej Elektromil z Suwałk znalazł się w gronie 12 polskich firm, które odebrały w środę (31.05) w Warszawie nagrody w Konkursie „Dobroczyńca Roku”.

 

12 firm odebrało w Warszawie nagrody w Konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla społecznie odpowiedzialnych firm trafiło w tym roku m.in. do Allegro.pl, ERGOHestii, Orange Polska, Banku Gospodarstwa Krajowego, Nationale-Nederlanden, Fundacji Biedronki oraz artysty Wojciecha Brewki. Wśród tegorocznych laureatów są firmy współpracujące z fundacjami, stowarzyszeniami i instytucjami zapewniającymi pomoc uchodźcom z Ukrainy, a także takie, które wsparły organizacje zajmujące się kulturą, edukacją, działaniami na rzecz społeczności lokalnych, osób niepełnosprawnych, wykluczonych, ochroną środowiska czy zdrowiem Polek i Polaków. Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz społeczności lokalnej, przed edukację, kulturę, promocję różnorodności, czy zdrowia, a także pomoc osobom najbardziej potrzebującym, aż po programy wolontariatu pracowniczego i długofalowe zaangażowanie we wspieranie organizacji społecznych.

 

W tym roku nagroda trafiła również do Suwałk. W kategorii Pomoc społeczna i charytatywna tytuł „Dobroczyńcy Roku” otrzymała hurtownia elektryczna Elektromil z Suwałk, założona przez Zbigniewa Ślaskiego za wsparcie dwóch organizacji z Podlasia. W 2018 roku firma sfinansowała remont budynku, w którym Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów prowadzi szkołę dla dzieci w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością sprzężoną. Marcin Ślaski, syn właściciela, nieprzerwanie wspiera prace modernizacyjne i dostarcza potrzebny sprzęt. Jest sponsorem nagród w turniejach i konkursach, finansuje paczki dla potrzebujących dzieci.

 

Firma wsparła również Chorągiew Białostockiego Hufca ZHP w Suwałkach, przekazując w 2019 roku materiały na remont harcerskiej bazy Garbaś, której groziło zamknięcie ze względu na stan budynku. Dzięki inicjatywie Marcina Ślaskiego wymieniono starą instalację elektryczną, oświetlenie i wyposażono bazę w niezbędny sprzęt. Z miejsca co roku korzysta około400 osób – dzieci i młodzieży z całej Polski w ramach letniego wypoczynku. Z firmą i Marcinem Ślaskim hufiec z Suwałk współpracuje także w ramach akcji charytatywnych i zbiórek publicznych na rzecz osób chorych i potrzebujących (w tym także z Ukrainy). Elektromil wspiera finansowo suwalski szpital, lokalny finał WOŚP, remonty świetlic środowiskowych oraz wiele indywidualnych zbiórek. - W naszym mieście to firma znana z pomagania, włączająca się w większość akcji miejskich, kulturalnych i prozdrowotnych. To wyjątkowa, rodzinna, piękna historia ludzi, którzy realnie niosą pomoc – mówią harcerze z ZHP.

 

1 Komentarzy

Anonymous

07/06/2023

O dobrych ludziach, ich wielkich sercach i potrzebie wsparcia. W ciszy, bez rozgłosu, bez kamer i dziennikarzy rozdają swoje pieniądze potrzebującym. Brawo! 

Dodaj komentarz