Do 300 tys. zł za wdrożenie elektronicznej Karty Mieszkańca

Elektroniczna wersja Suwalskiej Karty Mieszkańca jeszcze w tym roku

Trzy oferty w przedziale od 263 do 300 tysięcy złotych wpłynęły w przetargu na wdrożenie elektronicznej formy Suwalskiej Karty Mieszkańca, która ma zafunkcjonować jeszcze w tym roku.

 

Suwalska Karta Mieszkańca została wdrożona 1 września 2018 r. Karty były wydawane z terminem ważności na dwa lata. W 2020r. gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa prezydent Suwałk zaproponował Radzie Miejskiej by wydłużyć terminy kart o kolejne dwa lata, a karty seniorów określić jako bezterminowe. Wszystko po to, by uniknąć tłoku osób chcących wymienić swoje nieaktualne już karty. Rada Miejska poparła tę propozycję, a w międzyczasie podjęto decyzję, że karta będzie elektroniczna.

 

- W ogłoszonym przetargu na wdrożenie programu w formie elektronicznej wpłynęły trzy oferty. Zakres cenowy mieści się w przedziale od 263 do 300 tys. zł. Teraz przeprowadzimy analizę tych ofert i mam nadzieję, że wybierzemy wykonawcę tego zadania. Warstwa elektroniczna pozwoli na rozbudowanie funkcji karty. Będziemy mogli ją wykorzystać np. w komunikacji miejskiej. Będziemy mogli również automatycznie przedłużać ich ważność bez konieczności wydawania nowego dokumentu. To spowoduje ograniczenie kosztów funkcjonowania systemu ale będzie też stanowiło duże udogodnienie dla mieszkańców Suwałk – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Mimo pandemii w 2020r. mieszkańcy Suwałk skorzystali ze zniżek na łączną kwotę 1 339 121,48 zł. Największe ulgi osiągnęli rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli. Była to kwota 601.195,50zł. Na drugim miejscu znalazł się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach z kwotą ulg na poziomie 264.241,23 zł. Trzecie miejsce to ulgi wynikające z opłat za bilety komunikacji miejskiej na poziomie 135.420,75zł. Jednak należy podkreślić, że nie są tu pod uwagę brane darmowe przejazdy dzieci i młodzieży.  

1 Komentarzy

Ulgi 1,34mln zł.,na czym one polegają? Społeczeństwo za produkty i usługi płaci "mniej", a podatków płaci więcej.

Dodaj komentarz