1,2 mln zł za orlik przy Pileckiego

boisko piłkarskie typu „orlik” przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Suwałkach

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w czwartek (30.06) umowę z firmą Panorama Obiekty Sportowe, która za blisko 1,2 mln zł wybuduje boisko piłkarskie typu „orlik” przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Boisko, które powstanie przy ul. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zajmując 2 miejsce zakwalifikował się do realizacji. Firma, Panorama będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować.

- Cieszę się, że po ogłoszonych wcześniej i nierozstrzygniętych przetargach udało się w końcu wyłonić firmę, która zrealizuje inwestycję. Wykonawca ma teraz 240 dni na realizację prac.  Dziękuję za aktywność obywatelską organizacji SALOS. Mam nadzieję, że boisko przysłuży się statutowej działalności stowarzyszenia i wszystkim dzieciom należącym do SALOSu – informuje Czesław Renkiewicz.

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu rozpiętość cenowa wahała się między 1,4 mln zł, a 1,8 mln zł, a założona w budżecie miasta pula na te zadanie wynosiła 897 750,00 zł. Teraz do przetargu stanęła już tylko jedna firma, która ostatecznie inwestycjęwykona. 

Dodaj komentarz