Wznowiono prace nad budową Domu Seniora w Augustowie

Po przerwie ponownie ruszyła budowa Domu Seniora w Augustowie

 

Po półrocznej przerwie spowodowanej wstrzymaniem prac przez  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, ponownie ruszyła budowa Domu Seniora w Augustowie.

 

Dom Seniora ma dać starszym mieszkańcom Augustowa możliwość aktywnego spędzania czasu w gronie swoich kolegów i koleżanek. Budynek będzie komfortowy, zapewni pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. W Domu Seniora starsi mieszkańcy skorzystają ze spotkań, warsztatów, konsultacji i ciekawych wydarzeń, które pozwolą im pielęgnować więzi społeczne. I choć dziś na budowie praca wre, to przez ostatnie pół roku nic się tam nie działo. Pierwotnie Dom Seniora miał być wybudowany do końca 2022 roku, jednak w skutek doniesień o rzekomych błędach rozpoczęły się długotrwałe formalności. Miasto konsekwentnie broniło swego prawa do budowy Domu Seniora.

- Stosowne organy prowadziły postępowanie, które zakończyło się wydaniem pozytywnej dla miasta decyzji. Nie spodziewaliśmy się innego obrotu spraw. Miasto Augustów przygotowało dokument będący podstawą do wznowienia prac, czyli – „projekt budowlany zamienny”. Zatwierdził go Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Augustowie, który wcześniej nakazał wstrzymać budowę działając na podstawie poprzedniego projektu, w którym jednak nie zaszły żadne zmiany - powiedział Sławomir Sieczkowski - zastępca burmistrza Augustowa

Kilkumiesięczne kontrole, dyskusje i formalności zostały więc zakończone. Teraz czas na intensywne prace budowlane i wykończeniowe, żeby jak najszybciej doprowadzić do otwarcia kolejnej miejskiej inwestycji. 

Dodaj komentarz