Remont budynku komunalnego w gminie Nowinka i wsparcie czytelnictwa

Sejmik Województwa Podlaskiego, wsparcie dla Gminy Nowinka

Gmina Nowinka otrzymała wsparcie finansowe z budżetu województwa podlaskiego na remont budynku komunalnego. Podczas sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego przyznano również 405 tys. zł na rozwój czytelnictwa w dziewięciu podlaskich gminach.

 

Podczas poniedziałkowego (22.02) posiedzenia radni wojewódzcy zdecydowali o przekazaniu kwoty 140 tysięcy złotych do Gminy Nowinka. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont budynku komunalnego. Mieszka tam rodzina, której członkowie to osoby niepełnosprawne i schorowane. Remont obejmie m.in. wymianę więźby dachowej i położenie nowego dachu, wymianę stolarki okiennej, a także docieplenie domu. Gmina Nowinka jest w trudnej sytuacji finansowej, samorząd objęty jest programem naprawczym finansów i nie ma środków własnych na przeprowadzenie remontu.

 

Sejmik przeznaczył 405 tys. zł na rozwój edukacji i czytelnictwa w dziewięciu samorządach. Pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie bibliotek w Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, Siemiatyczach, Sokółce, Hajnówce, Grajewie, Bielsku Podlaskim, Augustowie i Powiecie Sejneńskim.

 

Dodaj komentarz