Policjant z Sejn Sportowym Trenerem Dekady

Dariusz Wróblewski z Powiatowej Komendy Policji w Sejnach nagrodzony

Aspirant sztabowy Dariusz Wróblewski z Powiatowej Komendy Policji w Sejnach został laureatem Plebiscytu Sportowego w kategorii Trener Sportowy Dekady. 


Dariusz Wróblewski to policjant, który promuje sport wśród kolegów w pracy i poza nią. Jest instruktorem technik i taktyk interwencji, prowadzi również zajęcia z wychowania fizycznego dla policjantów. W czasie wolnym od służby jest pasjonatem aktywnego, zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął od biegania, a od kilku lat trenuje kickboxing. We wrześniu 2016 roku wraz z przyjacielem założył w Sejnach klub kickboxingu, w którym jest jednym z trenerów. Zajęcia prowadzone przez policjanta cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego podopieczni mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami na arenie zarówno krajowej jak i zagranicznej.

 

Policjant sam również bierze udział w zawodach organizowanych w kraju i za granicą. Podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w Nisko uplasował się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Wziął także udział w biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej” organizowanym przez Straż Graniczną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obecnie spełnia się głównie jako trener, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Organizatorem rankingu były lokalne media.

 

3 Komentarzy

Robert Grzybiński

04/03/2021

Nic nie ujmując aspirantowi Wróblewskiemu, należy zauważyć że bombastyczny tytuł "trenera dekady" zdobył on uzyskując dwa głosy w jednym z wielu żenujących konkursów Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej.

Dodaj komentarz