Pogrzeb śp. ks. kan. dra Arkadiusza Pietuszewskiego

pogrzeb księdza z Ełku

Wiadomo, kiedy uroczystości pogrzebowe.

 

W środę 04.08 o godzinie 17:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie odbędzie się wystawienie trumny i czuwanie modlitewne przy zmarłym kapłanie. Godzinę później msza święta żałobna z udziałem kapłanów, pod przewodnictwem ks. prał. Zbigniewa Bzdaka. W czwartek 05.08 o godzinie 11:00  w parafii pod wezwaniem  MB Szkaplerznej w Studzienicznej rozpocznie się msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Adriana Galbasa, Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. Kuria ełcka prosi o pozostawienie miejsc w kościele w pierwszej kolejności dla rodziny kapłana. 

 

Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski zginął w czwartek (29.08) w wypadku samochodowym na drodze krajowej 8 w pobliżu podbiałostockiej miejscowości Rybniki.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód, którym kierował kapłan, na prostym odcinku drogi zjechał niespodziewanie na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącą z przeciwnej strony ciężarówką.

 

Ks. Arkadiusz Pietuszewski pochodził z Sejneńszczyzny. Od połowy lat 90. był wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Augustowie. W 2008 r. został proboszczem w Kolnicy, a od 2015 r. był proboszczem w Studzienicznej. Ksiądz był również  diecezjalnym koordynatorem fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspierało zdolnych i pochodzących z ubogich rodzin dzieci.


foto: Diecezja Ełcka

Dodaj komentarz