Marszałek spotkał się z sejneńskimi Piłsudczykami

spotkanie marszałka Artura Kosickiego z przedstawicielami Związku Piłsudczyków

Podziękowania za dotychczasowe wsparcie i rozmowy o przyszłej współpracy zdominowały środowe (7.04) spotkanie marszałka Artura Kosickiego z przedstawicielami Okręgu Sejneńskiego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Wizyta była okazją do wręczenia marszałkowi pamiątkowego medalu w podziękowaniu za pomoc w organizacji obchodów 100-lecia Powstania Sejneńskiego. - Zawsze warto wspierać organizację takich wydarzeń. Tylko pamiętając o bohaterskich czynach sprzed lat, oddajemy należyty hołd osobom, które poświęciły wszystko w imię walki o wolność. Naszym obowiązkiem jest kultywowanie tych wspomnień i przekazywanie ich młodym pokoleniom – mówił Artur Kosicki.

 

Marszałek otrzymał także specjalne podziękowania Zarządu Związku Piłsudczyków Okręgu Ziemi Sejneńskiej: „Za osobisty wkład w ufundowaniu sztandaru – symbolu jedności, wierności i honoru, jak również znaku naszej przynależności do szacownego grona kontynuatorów idei i myśli Marszałka Józefa Piłsudskiego".

 

Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Koła Rejonowego w Sejnach powstał w 2013 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy o działalności i zasługach Marszałka Józefa Piłsudskiego. - Jako Okręg Ziemi Sejneńskiej przywracamy pamięć o Marszałku na naszych terenach. Są to m.in.: spotkania z młodzieżą w szkołach, organizacja festiwali i uroczystości patriotycznych – wymieniał Jarosław Wojciechowicz, prezes OSZPRP. - Działamy już od ośmiu lat, a od trzech, dzięki znakomitej współpracy z panem marszałkiem i zarządem województwa, udało nam się zrealizować szereg dodatkowych inicjatyw, m.in. uszyć mundury, w których dziś przyjechaliśmy.

 

Związek dużą wagę przykłada do edukacji młodzieży w tym zakresie, stąd stała współpraca ze szkołami oraz organizacjami i stowarzyszeniami kultywującymi tradycje niepodległościowe. Podkreślał to radny Paweł Wnukowski, który także otrzymał pamiątkowy medal przyznany przez Zarząd Krajowy Piłsudczyków. - Bardzo dziękuję Piłsudczykom, którzy kultywują wspaniałą historię narodu polskiego. Dziękuję zwłaszcza za te wszystkie lekcje historii, które są prezentowane młodemu pokoleniu, za przekazywanie młodzieży myśli, która przyświecała naszym ojcom niepodległości. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do organizacji obchodów 100. rocznicy tej najważniejszej, wygranej walki na Sejneńszczyźnie – zaznaczył.

 

Dodaj komentarz