Zawodnik Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar Mistrzem Polski

XIII Techniczne Mistrzostwa Polski i Turniej Huzar Cup 2021 w Białymstoku

Dużym sukcesem zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar zakończyły się XIII Techniczne Mistrzostwa Polski i Turniej towarzyszący Huzar Cup 2021 w Białymstoku.

Sobotnie (05.06) zawody w Białymstoku przyciągnęły zawodników z całej Polski. Oprócz gospodarzy, zawodnicy reprezentowali Gdańsk, Zakopane, Bydgoszcz, Toruń, Tuchów, Mszana Dolna, Ostrowiec Świętokrzyski i wiele innych ośrodków. W sumie organizatorzy zanotowali 222 starty i były to jak dotychczas największe zawody techniczne w Polsce. Na zawodach nie zabrakło również licznej grupy z Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar, która pokazała się z bardzo dobrej strony i choć nie wszyscy wrócili z medalami, to na pewno z zapałem i silną motywacją do kolejnych startów.

Największym sukcesem może pochwalić się Bartosz Sowula, który został Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy, a także zdobył nagrodę dla najlepszego technika zawodów, czyli został najwyżej ocenionym zawodnikiem Mistrzostw w kategorii mężczyzn. Dodatkowo Bartek zdobył złoty medal w synchronie par wraz z Patrycją Perner. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii młodzik został z kolei Nataniel Ołowniuk.

W turnieju towarzyszącym mistrzostwom - Huzar CUP, cały zestaw medali przywieźli: