Zawodnicy Wigier, Ślepska i SKB ze stypendiami od prezydenta

Suwalscy sportowcy ze stypendiami Miasta Suwałki

 

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o przyznaniu stypendiów szczególnych zawodnikom Suwalskiego Klubu Badmintona, Wigier Suwałki i Ślepska Malow Suwałki. 

 

W przypadku Suwalskiego Klubu Badmintona przyznano stypendia 9 zawodnikom i 2 trenerom na sezon rozgrywek 2023/2024. Łączna miesięczna wysokość stypendiów szczególnych to 30.000 zł. 14 zawodników i 3 trenerów drużyny Wigry Suwałki S.A. również otrzyma stypendia na sezon rozgrywek 2023/2024. Ich łączna wysokość w miesiącu to 60.000 zł. Natomiast na 140.000 zł miesięcznie będzie mogło liczyć 13 zawodników plusligowego Ślepsk Malow Suwałki.  Tu stypendia również przyznany na sezon rozgrywek 2023/2024.

- Kontynuujemy wieloletnią praktykę wsparcia trzech największych profesjonalnych suwalskich klubów sportowych poprzez system stypendiów. Zgodnie ze złożonymi przez kluby wnioskami przyznane zostały stypendia zarówno zawodnikom jak i trenerom. Mam nadzieję, że środki finansowe zabezpieczą właściwe funkcjonowanie klubów, a przede wszystkim przełożą się na wynik sportowy i bardzo dobrą promocję Miasta Suwałki – poinformował Czesław Renkiewicz.

Stypendia są przyznawane zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Suwałkach w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzaju i wysokości stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień w Mieście Suwałki.
 

4 Komentarzy

Podatnik

22/09/2023

Dotacje , stypedia ... Prezydent daje ? A to prezydenta kasa jest ? Prywatnie daje ze swojej pensji z moich - waszych podatków ? Dają na prawo i lewo. To przynajmniej napiszcie że podatnicy Suwałk z podnoszonych rok do roku podatków od nieruchomości  i innych dają !!! A nie Prezydent !  

Dodaj komentarz