Udane starty pływaków z MUKS Olimpijczyk Suwałki

Medale pływaków z Suwałk

Olsztyn, Poznań i Bydgoszcz - wiele udanych startów mają za sobą pływacy z Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpijczyk" z Suwałk.

13 zawodników MUKS „Olimpijczyk” Suwałki rywalizowało w miniony piątek (20.11) podczas IV Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna. Suwalscy zawodnicy byli klasyfikowani w kategorii OPEN ze względu  na uczestnictwo spoza okręgu warmińsko- mazurskiego. Pomimo rywalizacji ze starszymi rocznikami troje zawodników zdobyło medale: Joanna Bobrowska (2006 r) zdobyła brąz na dystansie 100 metrów delfinem, Julia Domoradzka (2007 r) srebro na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz Nikodem Szmajda (2006 r), który zdobył dwa brązowe medale na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy w pięknym stylu poprawili swoje rekordy życiowe.

Z kolei w dniach 21-22 listopad w Poznaniu odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Suwalski klub reprezentowali starsi zawodnicy, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, uzyskując odpowiednio wyniki: