Powstało Muzeum Ślepska Malow Suwałki 

Oficjalne otwarcie nowego Muzeum, prezentującego historię Ślepska Malow Suwałki

 

Oficjalne otwarcie nowego Muzeum, prezentującego historię Ślepska Malow Suwałki i miejsca spotkań kibiców, odbyło się w piątek (22.09) w Kuchni Tatarskiej u Alika. 

 

Propagowanie siatkówki i przybliżenie 19. lat istnienia siatkarskiego klubu w Suwałkach to główne założenia powstałego w mieście, niewielkiego Muzeum Ślepska Malow Suwałki i strefy kibica, mieszczących się w restauracji Kuchnia Tatarska u Alika nad Zalewem Arkadia w Suwałkach. Znaleźć można tam koszulki zawodników, puchary i medale, pamiątkową księgę oraz masę gadżetów związanych z siatkarskim klubem. Dziś w oficjalnym otwarciu uczestniczyli zawodnicy biało-niebieskiej drużyny oraz przedsawiciele klubu kibica. 

- To fantastyczna inicjatywa klubu kibica Ślepska Malow Suwałki i kuchni tatarskiej u Alika, ponieważ w jednym miejscu znajduje się cała historia klubu praktycznie od początku istnienia. Jest to wystawa siatkarska pokazująca całą historię zespołu. Są tu m.in. koszulki znakomitych siatkarzy, którzy w różnych sezonach u nas grali, a teraz robią nawet karierę w Reprezentacji Polski - mówił Dariusz Ułanowicz syrektor sportowy Ślepska Malow Suwałki. 

Godziny otwarcia Muzeum pokrywają się z godzinami w jakich czynna jest kuchnia tatarska u Alika. 

- Będzie można skonsumować dobry posiłek, a także znaleźć czas i miejsce, żeby zobaczyć tą siatkarską historię. Klub kibica spotyka się tutaj na różnego rodzaju meczach, czy to obserwując zmagania Ślepska, czy też mecze Reprezentacji. Liczę, że wszyscy kibice piłki siatkowej spotkają się w jednym miejscu właśnie tutaj i będą kibicować naszym siatkarzom - dodaje Ułanowicz. 

Klub kibica Ślepska Malow Suwałki liczy obecnie ponad 80 osób, a liczba ta stałe się powiększa. 
 

8 Komentarzy

Coś co nie ma swojej historii ani tradycji, nie powinno mieć muzeum - kogoś fantazja poniosła. Przecież historia tego klubu to prywatna inicjatywa przedsiębiorcy z Augustowa, którego znalazł nabywcę w zamian za zmianę nazwy. Czekam aż przeniosą się do Białegostoku, bo tam większy zysk z dojenia miasta będzie.

Ciekawski lewak

22/09/2023

Świetna inicjatywa, pozdrawiam i życzę sukcesów. A tak na marginesie, może podobną inicjatywę zorganizować w budynku klubowym Wigier, myślę że też znalazłoby się wiele pamiątek takich jak, nagrody, proporczyki Wigier, proporczyki rywali Wigier, koszulki, zdjęcia itd.To przecież ponad 75 lat historii.

.

22/09/2023

Dodane przez Ciekawski lewak w odpowiedzi na

Ale po co? Klub 4 ligowy nie potrzebuje takich rzeczy

Ciekawski lewak

23/09/2023

Dodane przez . w odpowiedzi na

że obecnie to tylko 4 liga, ale patrzmy w przyszłość z nadzieją, że będzie lepiej. A klub to przecież ludzie. Myślę, że można by było w ten sposób docenić i przypomnieć zawodników, trenerów i działaczy. A i historia klubu jest dosyć ciekawa. Koszt stosunkowo niewielki, gdyż stała wystawa (muzeum) znajdowałaby się w budynku klubowym (w tym z nową trybuną). Mam nadzieję, że klub posiada odpowiednią ilość eksponatów. Może jednak warto, tak na 80-lecie Wigier...

Suwalczanin zn…

25/09/2023

Wg mnie stworzenie muzeum Klubu to fajna rzecz. Niemiej umiejscowienie go w lokalu gastronomicznym o nazwie "U Alika" (przy pełnym szacunku do Pana Alika i kuchni tatarskiej) to może nie być najlepszy pomysł pod kątem wizerunkowym.

Nie wiem, czy Pan Alik za swoje środki to stworzył, czy dał "tylko" miejsce. 

Wg mnie lepiej byłoby zrobić to gdzieś przy hali sportowej (chyba że brak tam przestrzeni).

Mimo tego kibicuję inicjatywie i następnym razem będąc w moich kochanych Suwałkach na pewno to miejsce odwiedzę 🙂.

Pozdrowienia wszystkim Mieszkańcom Suwałk! 

Dodaj komentarz