Osiemnasty sezon Łukasza Rudzewicza w Ślepsku

Ślepsk Malow Suwałki, Łukasz Rudzewicz podpisał nowy kontrakt

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym osiemnasty sezon w biało-niebieskich barwach.

 

36-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe - od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak wszystkich spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. Nie przeszkodziło to jednak Rudzewiczowi w walce o marzenia.

 

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. "Rudy" doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w "wyjściowej szóstce". W sezonie 2020/2021 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich.

Dodaj komentarz