Mazovia CUP - 3 medale SKB Suwałki

MAZOVIA JUNIOR CUP SKB Litpol-Malow Suwałki

230 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi rywalizowało w miniony weekend w Markach podczas 20. edycji międzynarodowego turnieju MAZOVIA JUNIOR CUP.

Młodzi badmintoniści rywalizowali w kategoriach wiekowych U11, U13, U17. Na turnieju nie zabrakło zawodników z Suwałk, a najlepiej spisała się trzynastoletnia Aleksandra Wilczewska, która zdobyła złoty i dwa brązowe medale. Złoto podopieczna Jerzego Dołhana zdobyła w grze odwójnej dziewcząt wspólnie z koleżanką Kają ZIÓŁKOWSKĄ (UKS Wschodnia 12 Kielce). Dziewczęta w finale gry podwójnej pokonały 2:0 (21:13 i 21:18 debel Dominika BARTŁOMIEJCZUK/Lena MAKOWSKA (MKS Orlicz Suchedniów/AZSUW Warszawa).

Drugi medal turnieju Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej. Rywalizację o brązowy medal stoczyła z koleżanką od debla — Kają ZIÓŁKOWSKĄ (UKS Wschodnia 12 Kielce). Po wyrównanym pojedynku i walce o każdy punkt, lepsza okazała się suwalczanka, która pokonała koleżankę z Kielc 2:0 (22:20 i 21:19). Trzeci medal z brązowego kruszcu młoda badmintonistka zdobyła w grze mieszanej, a jej partnerem na korcie był Jakub Dulemba z Suchedniowa. Para Suwalsko-Suchedniowska pokonała w tzw. małym finale 2:0 (21:9, 21:16) parę mieszaną Maciej Zmarz/Julia Zioła (BENINCA UKS Feniks K-K/UKS Unia Bieruń). W ćwierćfinale pokonali 21:10, 21:10 parę Franciszek SACHA/Nikola PŁUCHOWSKA (UKS AB Kraków), a w walce o finał ulegli zwycięzcom tej kategorii 17:21, 12:21 parze Damian PERKOWSKI/Kaja ZIÓŁKOWSKA (UKS Hubal Białystok/UKS Wschodnia 12 Kielce).