Indykpol zgarnia komplet punktów w Suwałkach

Ślepsk Malow Suwałki - AZS Indykpol Olsztyn 0:3

Przegraną 0:3 zakończył się piątkowy (10.03) mecz Ślepska Malow Suwałki w którym przed własną publicznością mierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Prezentu z okazji Dnia Mężczyzn wczoraj nie było, a przynajmniej nie dla siatkarzy z Suwałk. Biało-niebiescy w hali Suwałki Arena nie byli w stanie wywalczyć ani jednego seta i musieli uznać wyższość gości z Olsztyna. Wszystkie trzy rozegrane sety kończyły się dokładnie tak samo, wynikiem 22:25. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania został zawodnik gości, Karol Butryn.

Piątkowa porażka jest tym bardziej dotkliwa, gdyż podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza stali przed realną szansą na doścignięcie ósmej w tabeli PSG Stali Nysa, która pogubiła ligowe punkty z GKS-em Katowice. W obecnej sytuacji Ślepsk wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą pięciu punktów do Stali i jednym meczem rozegranym mniej. Kolejna szansa na ligowe punkty w sobotę 18. marca w Lublinie. Będzie to ważne w kontekście układu tabeli starcie ekip walczących o pozostanie w wyścigu o fazę play-off PlusLigi. LUK Lublin, bo o tej drużynie mowa, zajmuje 10. miejsce w tabeli i traci do suwalczan zaledwie cztery punkty. Początek spotkania o godzinie 14:45.