Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Suwałkach zakończone

 27. Ogólnopolskie Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

 

Zwycięstwem SALOS-u Róży Kutno zakończyły się rozgrywane w Suwałkach 27. Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

 

W miniony weekend Suwałki stały się stolicą salezjańskiej piłki halowej. Przez dwa dni (28-29.01) młodzież z całego kraju rywalizowała w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na szkolnych halach w Futsalu. W sumie w naszym mieście wystąpiło ponad 320 młodych piłkarzy z całej Polski. Zawody zdominowane zostały przez zawodników z Kutna, którzy wygrali rywalizację w trzech z czterech kategorii wiekowych (rocznik 2006-2007; 2008-2009 i 2010–2011). Jedynie w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2012 i młodsi) najlepsi okazali się zawodnicy z Torunia, którzy otrzymali także puchar Fair Play. 

 

Organizatorem Igrzysk było Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS" Suwałki przy wsparciu Miasta Suwałki oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Salezjańskie Stowarzyszenie Sportowe działa na terenie całej Polski. Podstawowym celem organizacji jest rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu inspirowanych wizją chrześcijańską i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej. Suwalski SALOS od lat prężnie i skutecznie angażuje młodzież i zachęca do zdrowej, sportowej rywalizacji.

 

Końcowe wyniki

  1. Salos Toruń
  2. Salos Róża Kutno II
  3. UKS Salos Ełk
  4. Salos Róża Kutno I
  5. Salos Przeczno
  6. Salos Żyrardów
  7. Salos Suwałki

 

Fot. Wiktoria Iwaszewska

Dodaj komentarz