152 wykroczenia. 135 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

ogólnopolskie działania „Prędkość” w ramach ROADPOL Safety Days

 

Suwalscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość” w ramach ROADPOL Safety Days. Akcja miała na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznego zachowania oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 

Wczoraj suwalscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań prędkość zorganizowanych w ramach ROADPOL Safety Days. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Dodatkowo policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci. Policjanci rozpowszechniali również materiały profilaktyczne zachęcające kierowców do jazdy zgodnej z obowiązującymi przepisami. Policjanci z drogówki skontrolowali w sumie 151 pojazdów. Mundurowi ujawnili 152 wykroczenia. 135 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego niemal 90% w rejonie przejść dla pieszych.

 

Dodajmy, że od początku roku na drogach powiatu suwalskiego doszło do 16 wypadków, w tym 4 wypadków śmiertelnych. Zginęły w nich 4 osoby, a 13 zostało rannych.

 

1 Komentarzy

Na ul.Sikorskiego poustawiali co kilkadziesiąt metrów znaki ograniczenia do 30km/h i kozaki z policji trzepali kierowców ,no i plan wykonany .A powinni  polować na piratów drogowych na innych ulicach w mieście ,którzy przekraczają wielokrotnie dozwoloną prędkość

Dodaj komentarz