Wybór materacy do spania w Suwałkach - jaki będzie najlepszy?

Wybór materacy do spania w Suwałkach - jaki będzie najlepszy?

Poszukiwanie idealnego materaca do swojego łóżka nie jest proste. W sklepach jest tak wiele różnych modeli, że nie wiadomo, który wybrać. Dlatego zanim wybierzesz się, aby kupić materac dla siebie, zapoznaj się z kilkoma podpowiedziami dotyczącymi tego, jak wybrać najlepszy model.

Twardość

Jedną z najważniejszych cech materaca jest jego twardość. Słuchając plotek, które przenoszone są z ust do ust można dowiedzieć się, że najlepiej śpi się na materacu miękkim. Nie ma jak delikatne zapadanie się w miękkie posłanie. Tyle, że to nie do końca prawda. Choć wydaje nam się, że podczas snu nasze ciało jest zupełnie bezwładne, to wcale tak nie jest. Mięśnie dbają o to, by kręgosłup był odpowiednio ułożony. Jeśli materac jest za miękki mięśnie zamiast odpoczywać w nocy ciężko pracują, aby utrzymać odpowiednią pozycję ciała. Dlatego rano nie powinny dziwić bóle i skurcze mięśni.

 

W takim razie najlepiej spać na twardym podłożu. To też nie do końca prawda. Podczas snu ciężar ciała utrudnia krążenie krwi co z kolei powoduje ciągłe wiercenie się i problemy z zapadnięciem w głęboki sen. Osoby śpiące na zbyt twardych posłaniach mogą budzić się niewyspane. Dlatego należy pamiętać, aby wybrać materac o twardości idealnie dostosowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

 

Wielkość

Wybierając materace w sklepie Materacesuwalki.pl zwróć szczególną uwagę na wielkość materaca. Materac dobrej jakości powinien mieć co najmniej 12 cm grubości. Wynika to z tego, że obecnie produkowane materace są wielowarstwowe, co sprawia, iż są dość grube. Szerokość materaca jednoosobowego nie powinna być mniejsza niż 70 cm, a dwuosobowego powinna wynosić co najmniej dwa razy tyle. Długość materaca zgodnie z wytycznymi powinna być o co najmniej 20 cm większa niż wzrost użytkownika. Oczywiście im większa powierzchnia spania tym wygodniejsze posłanie.

 

Sprawdzając wielkość materaca zwróć też uwagę na to, czy zmieści się w ramie, którą posiadasz. Niektóre firmy produkują łóżka, do których można dokupić materace jednej konkretnej marki, ponieważ ich wielkość jest niestandardowa. Wystarczy kilka centymetrów, różnicy, aby materac innej marki nie pasował.

 

22222

 

Rodzaj materaca

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów materacy, o czym możesz przekonać się przeglądając materace w sklepie Materaceostrowiec.pl. Do najchętniej kupowanych należą materace piankowe. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Hilding Boogie. Jest to materac podzielony na siedem stref twardości, które dodatkowo poprawiają komfort snu. Poza materacami piankowymi niesłabnącym powodzeniem cieszą się materace kieszeniowe. Są to materace, w których wnętrzu umieszczone są kieszonki zawierające sprężyny. Ten typ materacy polecany jest osobom o większej wadze oraz parom. Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje osobno, materac taki stanowi doskonałe podparcie dla ciała osoby śpiącej. Twardość sprężyn zapobiega zapadaniu się ciała w głąb materaca. Jednym z najchętniej kupowanych materacy tego typu jest Hilding Electro. Jego zaletą jest nie tylko budowa kieszeniowa, ale również odpinany Top, który można ze sobą zabrać np. na wakacyjny wyjazd.

 

W sprzedaży jest obecnie dostępnych bardzo wiele modeli materacy. Różnią się od siebie wielkością, budową i twardością. Wybierając materac dla siebie zwróć uwagę na to, aby spełniał twoje w jak największym stopniu indywidualne oczekiwania.

Dodaj komentarz