Samorząd Województwa Podlaskiego przekazał rekordowe dotacje dla dwóch czołowych klubów sportowych z regionu.
Olbrzymie wsparcie z budżetu województwa podlaskiego otrzymają Jagiellonia Białystok - 3 mln oraz Ślepsk Malow Suwałki- 2,3 mln. W poniedziałek (10.03) marszałek Łukasz Prokorym, wicemarszałek Marek Malinowski i członek zarządu Bogdan Pyjuk podpisali umowy w tej sprawie z przedstawicielami klubów: prezesem Jagielloni Białystok Ziemowitem Deptułą, prezesem Ślepska Wojciechem Winnikiem i członkiem zarządu Romanem Kaletą.
Pieniądze przeznaczone są na działalność klubów, przede wszystkim zaś na szkolenie młodych zawodników. Wsparcie finasowe dla Jagielloni i Ślepska zostało przekazane w ramach konkursu "Organizacja szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej oraz w piłce siatkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego-2025". Marszałek Łukasz Prokorym podkreślił, że ta dotacja to historyczne wydarzenie dla regionalnego sportu i że podpisuje umowy z ambasadorami grającymi w Ekstraklasie i Plus Lidze.
Jagiellonia oprócz zdobycia Mistrzostwa Polski znakomicie radzi sobie w Lidze Konferencji i będzie walczyć o Superpuchar Polski. Natomiast drużyna Ślepsk Malow Suwałki zapewniła sobie utrzymanie w Plus Lidze, a przed nią jeszcze mecz o dziewiąte miejsce - niewiele zabrakło by awansowała do fazy play-off.