Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Ślepska

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 1:3

Pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi i pierwsze zwycięstwo. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali we wtorek (17.09) na wyjeździe Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1.

Meczem w Częstochowie zainaugurowali sezon 2024/25 w siatkarskiej PlusLidze zawodnicy Ślepska Malow Suwałki. We wtorkowy wieczór podopieczni Dominika Kwapisiewcza zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zainkasowali komplet punktów, mimo przegranego pierwszego seta 20:25. W drugim secie Ślepsk Malow Suwałki wskoczył jednak na wyższy poziom i odpowiedział zdecydowanie, wygrywając 25:18.

Trzecia partia przyniosła najwięcej emocji. Mimo początkowej przewagi Ślepska Malow Suwałki, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównanej końcówki. Ostatecznie to siatkarze z Suwałk zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając 25:23. W czwartym secie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza nie pozostawili już rywalom złudzeń, kto tego dnia był lepszy. Pewne zwycięstwo 25:17 przypieczętowało triumf biało-niebieskich w całym spotkaniu. Tego dnia prym w barwach Ślepska Malow Suwałki wiedli Bartosz Filipiak, który zdobył statuetkę MVP i 20 punktów oraz Paweł Halaba, który dołożył na konto suwalczan 16 punktów.

Po udanej inauguracji sezonu czas na pierwszy mecz biało-niebieskich przed własną publicznością. Ten odbędzie się już w najbliższą niedzielę 22. września, a rywalem Ślepska będzie goszczący niedawno w Suwałkach Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 17.30.