Lipiec
29
czwartek
godzina:
18:00

Muzyczne Obiady Czwartkowe przy Starej Łaźni

Bezpłatne
data zakończenia:
Suwałki, Galeria Sztuki Stara Łaźnia

Wraca letni cykl koncertów, spotkań poetyckich i prezentacji młodych talentów przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia. 

 

W ostatnie czwartki lipca, sierpnia i września na Bulwarach nad Czarną Hańczą zabrzmi klasyka, muzyka współczesna, nie zabraknie również operowych brzmień. Pierwszy koncert zatytułowany “Sentymentalne lato w Suwałkach” odbędzie się 29 lipca o godz. 18.00. Wystąpią Sentimental Journey Band i Orkiestra Dęta z Olecka. Wstęp wolny.

 

Obiady Czwartkowe to cykl trzech wydarzeń kulturalnych, które odbywać się będą w ostatnie czwartki letnich miesięcy na Bulwarach nad Czarną Hańczą przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury. Podczas koncertów prezentowane będą różnorodne style muzyczne. Repertuar dobierany jest w taki sposób, aby zaspokoić muzyczne gusta nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Obok solowych występów zaprezentują się zespoły instrumentalne i wokalne, wystąpią utalentowani absolwenci i uczniowie lokalnych szkół muzycznych – laureaci prestiżowych nagród. 

 

Podczas lipcowego koncertu zaprezentuje się zespół Sentimental Journey Band w składzie: Janusz Bielecki (saksofon), Zdzisław Kisarewski (trąbka), Marek Kubas (perkusja), Marian Szaryński (instrumenty klawiszowe), Aleksander Witkowski (gitara), wraz z zespołem wokalnym Cantabile w składzie: Bogumiła Kanoza, Mirosława Kempińska, Ewa Kubas, Krystyna Sulik, Danuta Tutak-Suchowier, Maria Werner, Zenia Wysocka, a także Orkiestra Dęta z Olecka pod batutą Weroniki Kordowskiej. 

 

Zachęcamy do przyniesienia własnego koca lub maty piknikowej i spędzenia miłego wieczoru przy muzyce w otoczeniu zieleni. Na kolejne koncerty zapraszamy 26 sierpnia na “Wiedeńską Galę Operetki” oraz 30 września na “Classics & Beatles”.  

Kalendarium