Pieniądze dla Rodzinnych Ogródków Działkowych

Pieniądze dla Rodzinnych Ogródków Działkowych

Niemal 85 000 zł – to kwota jaką Urząd Miejski w Suwałkach dofinansuje Rodzinne Ogródki Działkowe działające na terenie miasta.

 

W piątek (16 lipca) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie. Pieniądze trafią do dwóch ogrodów. Będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek. Miasto Suwałki co roku przeznacza na ten cel 100.000 zł.

 

- Po raz kolejny przekazujemy dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kiedy robiliśmy to kilka lat temu, było to działanie pionierskie w skali naszego województwa. To bardzo fajna inicjatywa, dzięki niej możemy pomagać mieszkańcom w renowacji miejsc ich wypoczynku  – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
 

W tym roku władze ROK im. Marii Konopnickiej oraz „Hańcza” planują m.in. przebudowę sieci energetycznej, remonty ogrodzeń, toalet i ścieżek. Pozostaje do wykorzystania kwota ponad 15.000 zł. Jeżeli władze ROD „Malwa” uzupełnią złożony w konkursie wniosek to również i ta kwota zostanie wykorzystana.

1 Komentarzy

Helena

18/07/2021

A na co ogrodki dzialkowe Malwa wykorzystają te pieniądze. Odkąd został założony prąd skrzynki elektryczne nie były otwierane więc ciekawe jak oni odczytuja i rozliczają każdego dzialkowicza który ma dociagniety prąd do działki. Nie wspomnę o tym całym śmietniku który znajduje się za biurem ROD "Malwa" 

Dodaj komentarz