Piąty mecz z rzędu bez punktów

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:0

 


W spotkaniu 9. kolejki siatkarskiej PlusLigi zawodnicy Ślepska Malow Suwałki przegrali w sobotę (02.12) na wyjeździe z Projektem Warszawa 0:3.


Biało-niebiescy nie potrafili znaleźć recepty na zawodników Projektu Warszawa, którzy przy niemal komplecie publiczności w Arenie Ursynów zwyciężyli 3:0 (25:15, 25:22, 25:13). Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji w zupełnie odmiennych nastrojach. Co prawda siatkarze Projektu Warszawa, podobnie jak Ślepsk Malow Suwałki, przegrali swój ostatni mecz (przyp. red. z PGE GiEK Skrą Bełchatów), ale nadal są wiceliderami PlusLigi. Biało-niebiescy natomiast cały czas zerkają na swoich rywali, ponieważ mają już na swoim koncie sześć porażek, przy trzech zwycięstwach. "Stołeczni" pokazali jednak, że porażka w Bełchatowie była wypadkiem przy pracy i w starciu z suwalczanami byli drużyną lepszą we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mieli jednak swoje szanse w meczu, w szczególności w drugim secie, w którym długo utrzymywali przewagę, ale nie potrafili ich wykorzystać. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania został Artur Szalpuk, przyjmujący gospodarzy. Była to już piąta porażka podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza z rzędu.


Porażka z Projektem Warszawa nie napawa optymizmem przed meczem ze wspomnianą wcześniej PGE GiEK Skrą Bełchatów, ale biało-niebiescy nie składają broni. Smaku rywalizacji z wielokrotnymi mistrzami Polski dodaje fakt, że w ostatnich dwóch meczach lepsi okazywali się suwalczanie. Początek meczu w Bełchatowie w najbliższy wtorek (05.12) o godzinie 15:45.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz