Nowe drogi w Gminie Jeleniewo

Otwarcie drogi gminnej Czerwone Bagno-Szurpiły i drogi we wsi Okrągłe

 

W środę (20.09) w w Gminie Jeleniewo miało miejsce uroczyste otwarcie drogi gminnej Czerwone Bagno-Szurpiły i drogi we wsi Okrągłe.

 

Zadania zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Droga nr 101775B Czerwone Bagno - Szurpiły została przebudowana i rozbudowana na odcinku około 2,8 km. Dofinansowanie wyniosło 2.521.757,14 zł, natomiast wkład własny 132.724,87 zł. Szerokość podstawowa jezdni to 5,5 metra. Wykonano także elementy bezpieczeństwa ruchu takie jak: oznakowanie pionowe i bariery ochronne.

 

Droga nr 146009B we wsi Okrągłe została przebudowana i rozbudowana na odcinku około 1,1 km. Dofinansowanie wyniosło 1.811.175 zł, wkład własny 265.145,87 zł. Szczególne podziękowania należą się Sołtysowi wsi Okrągłe za zaangażowanie oraz mieszkańcom za nieodpłatne przekazanie gruntów pod poszerzenie pasa drogowego.

 

W uroczystości otwarcia inwestycji Wójtowi Gminy Jeleniewo  towarzyszyli między innymi: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Starosta Powiatu Suwalskiego Witold Kowalewski, Wicestarosta Artur Łuniewski, ks. Józef Majewski, wójtowie sąsiednich gmin, radni, sołtysi oraz mieszkańcy Gminy Jeleniewo.

 

Źródło: Gmina Jeleniewo

5 Komentarzy

Ziutek

22/09/2023

Oczywiście nie zabrakło posła w asyście katabasa Tylko po co on ciąga wszędzie te kobietę.Przeciez to już starsza osoba,dobiega 70 i na tych obcasiskach musi strasznie się męczyć.I po co?

aehlbp

22/09/2023

Znowu wstęgowy i sukienkowy prawie obrzyqałern monitor na ich widok. Swoją drogą nazwa miejscowości podpowiada skąd wywodzi się ta ekipa pozdro dla kumatych 

Ciekawski lewak

22/09/2023

Dodane przez aehlbp w odpowiedzi na

Wstęgowy przejeżdżał akurat z żoną niemieckim samochodem i przypadkiem miał ze sobą nożyczki, a katabas wracał z różańca w intencji tej słynnej  orgii w Dąbrowie Górniczej, gdzie na plebanii kilku sukienkowych "zajeździło" męską prostytutkę, amen.

Dodaj komentarz