Nowoczesne soczewki stosowane w leczeniu zaćmy w Medica Vision

Nowoczesne soczewki stosowane w leczeniu zaćmy w Medica Vision

 

Nowoczesne soczewki o rozszerzonej głębi ostrości stosowane w leczeniu zaćmy na NFZ jako pierwsi w regionie wprowadzili do swojej oferty pracownicy Medica Vision Centrum Medyczne w Suwałkach.

 

Zaćma, określana inaczej jako katarakta, to choroba oczu, która jest w stanie doprowadzić do ślepoty. Najogólniej można powiedzieć, że jest to zmętnienie soczewki oka. Choroba ta może mieć charakter wrodzony lub być spowodowana postępującym uszkodzeniem soczewki wraz z wiekiem. Choroba ta przez wiele lat może nie dawać objawów. Zazwyczaj pierwszym sygnałem jest nasilone pogarszanie się wady wzroku i związana z tym częsta zmiana szkieł korekcyjnych. Specjaliści szacują, że zmaga się z nią około 20 milionów ludzi na świecie.

 

W przypadku pojawienia się problemów ze wzrokiem należy udać się do okulisty. W Suwałkach specjalistów w tej dziedzinie znajdziemy w Medica Vision Centrum Medyczne przy ulicy ul. Nowomiejskiej 15. Na miejscu przeprowadzają kwalifikację do zabiegów usunięcia zaćmy, obejmującą kompleksowe badanie okulistyczne wraz z wywiadem okulistycznym. Medica Vision od 17 lat zajmuje się chirurgicznym leczeniem zaćmy. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Usuwana jest naturalna, zmętniała soczewka, a w jej miejsce wprowadza się sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową. Pacjent opuszcza placówkę jeszcze tego samego dnia.

 

Nowością, nie tylko w Medica Vision, ale w całym regionie, są wprowadzone właśnie do oferty nowoczesne soczewki o rozszerzonej głębi ostrości, stosowane w leczeniu zaćmy na NFZ. SOCZEWKI PREMIUM - bez okularów i bez zaćmy. Dzięki jednemu zabiegowi jest możliwe, aby uniezależnić się od konieczności noszenia okularów. 

 

Podczas rutynowej operacji zaćmy do oka zostaje wszczepiona sztuczna soczewka pozwalająca na ostre widzenie do jednej odległości. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie okularów korekcyjnych, by widzieć z bliska lub z daleka. Soczewka o rozszerzonej głębi ostrości pozwala osiągnąć widzenie pośrednie np. podczas pracy przy komputerze, a także zachować ostrość widzenia w warunkach słabego oświetlenia. Jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla kierowców, ale też osób powyżej 60. roku życia, u których najczęściej rozwija się zaćma. Nie jest jednak rzadkością pojawienie się choroby w dużo młodszym wieku.

- Pacjenci wracający do nas na kontrolę są zachwyceni efektami zabiegu i tym, że faktycznie można w ramach NFZ uzyskać taki komfort widzenia. Używana przez nas soczewka jest także w stu procentach wolna od niepożądanych efektów, które często towarzyszyły zwykłej soczewce jednoogniskowej, takich jak rozmazywanie się obrazu czy olśnienia, które sprawiają problem szczególnie podczas jazdy samochodem po zmroku - mówiła dr n.med. Elżbieta Jabłońska-Szadkowska, kierownik oddziału okulistyki w Medica Vision Centrum Medycznym w Suwałkach.

Z usługi można skorzystać od 12. marca do wyczerpania magazynu. Oferta skierowana jest do pacjentów chorujących na zaćmę, leczonych w ramach NFZ bez żadnych dodatkowych opłat z ich strony. 

 

 

medica-vision

 

16-400 Suwałki, ul. Nowomiejska 15
tel: +48 564 74 45

http://medicavision.pl/

Dodaj komentarz