Zwycięscy Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej

Wojewódzki Festiwal w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach

 

Ponad 150 uczestników i wysoki poziom sprawiły, że podczas 30. edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej przyznano wiele miejsc ex aequo.

 

W poniedziałek (17.10) w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbył się jubileuszowy XXX Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Pana Dariusza Piontkowskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty – Pani Beaty Pietruszki. 

 

Podczas Festiwalu wystąpiło ponad 150 uczestników, którzy wykonali 106 utworów. Ze względu na to, że poziom Festiwalu był wysoki i wyrównany oraz wzięła w nim udział bardzo duża liczba uczestników, przyznano wiele miejsc ex aequo. W kategorii recytacji zwyciężyli: Zuzanna Bagan i Maja Kałęka z I LO w Suwałkach, Amelia Andrychowska z I LO w Łomży oraz Patrycja Niedźwiecka z II LO w Augustowie. W kategorii piosenki pierwsze miejsca zajęli: Adam Long z I LO w Augustowie, chór Exactus z I LO w Białymstoku, Magdalena Głębocka z I LO w Łomży oraz Natalia Popławska z LO w Sokółce. W kategorii twórczości własnej zwyciężyli Michał Dzierżak i Małgorzata Ogonowska z I LO w Białymstoku.
 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz