ZS nr 4 i I LO najlepsze w Suwałkach

Ranking Perspektywy 2021, szkoły w Suwałkach

Już po raz 23. wydawnictwo Perspektywy ogłosiło Ranking Liceów i Techników w Polsce. Wśród suwalskich szkół najwyżej uplasowały się Technikum nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące.

 

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

 

W ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących najwyżej z suwalskich placówek uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące, które znalazło się na 221 miejscu. III LO w Suwałkach zostało sklasyfikowane na 380 miejscu, a II LO na 485 miejscu w kraju. Z kolei w ogólnopolskim rankingu techników znalazły się dwie placówki. Na 156 uplasowało się Technikum nr 4, a na 439 Technikum ZDZ. 

 

Najlepszym liceum w województwie podlaskim zostało II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. I LO w Suwałkach zajęło 7 miejsce, II LO 16 miejsce, a III LO miejsce 13. Najlepszych technikum zostało Technikum Elektryczne (ZSE) z Białegostoku. Technikum nr 4 (ZS nr 4) zajęło czwarte miejsce, technikum ZDZ 9 miejsce, Technikum nr 3 (ZST) miejsce 16, a Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego) 26 miejsce. 

 

ranking

technika

Dodaj komentarz