Szeroki program dla suwalskich uczniów na ferie zimowe

Ferie zimowe 2022 w Suwałkach, program dla uczniów

24. stycznia uczniowie z Suwałk rozpoczną zimowe ferie. W czwartek (13.01) dyrektorzy miejskich jednostek przedstawili, co przygotowali dla nich na ten wolny czas. 

 

Ferie zimowe w województwie podlaskim rozpoczynają się 24 stycznia 2022 roku. W związku z tym dziś w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektorów miejskich jednostek kultury i sportu, którzy przedstawili ofertę swoich placówek, skierowaną do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których w całym mieście jest ponad 10 tysięcy. W konferencji udział wzięli Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Waldemar Borysewicz,  dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

- W tym roku ferie zimowe województwie podlaskim, a  tym samym w Suwałkach rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 6 lutego. W Suwałkach ferie rozpocznie 6126 uczniów w Szkołach Podstawowych i 3984 uczniów szkół ponadpodstawowych. Mamy też oczywiście przedszkola do których uczęszcza 1900 dzieci jednak przedszkola w ferie pracują normalnie. W przypadku 10 110 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mówimy o realnej potrzebie zorganizowania im czasu wolnego - zwłaszcza teraz w dobie pandemii, gdzie mimo wszystko powraca co jakiś czas zasada, że lekcje odbywają się zdalnie. Miastu Suwałki zależy by dzieci pozostawiły komputery i mogły wspólnie z rówieśnikami brać udział w różnych aktywnościach – powiedział na wstępie Kamil Sznel, Naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej przygotowała zajęcia w budynku głównym przy ul. Emilii Plater oraz w Midicentrum przy ul. Witosa.

 

 

Muzeum Okręgowe w Suwałkach prowadzić będzie zajęcia w siedzibie przy ul. Kościuszki ale również i w oddziale czyli w Muzeum Marii Konopnickiej.

 

 

Swoją ofertę przygotował również Suwalski Ośrodek Kultury, który zajęcia realizował będzie w budynkach przy ul. Jana Pawła II i Noniewicza, a także w Galerii Stara Łaźnia.

 

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji jak co roku organizuje czas  wolny w ferie w postaci półkolonii. Cieszą się one jednak tak dużym zainteresowaniem, że pozostaje nam jedynie poinformować, że rekrutacja, którą OSIR przeprowadził w ubiegłym tygodniu zakończyła się po 3 minutach od jej rozpoczęcia. Można o tym przeczytać na stronie internetowej jednostki: https://osir.suwalki.pl/sportowe-ferie-zapisy-zakonczone/ 

 

Jednakże OSIR ma dobrą wiadomość dla rodziców, którym nie udało się zapisać pociech na "Sportowe Ferie - Zimowe Półkolonie 2022" . Aquapark Suwałki zaprasza dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 6-13 lat na zajęcia z nauki i doskonalenia pływania. Zapisy startują już jutro (14 stycznia). Szczegóły można znaleźć na tej stronie internetowej: https://aquapark.suwalki.pl/ Miasto Suwałki widząc tak duże zainteresowanie formą półkolonii będzie dążyło do tego by w przyszłości wszystkie suwalskie jednostki kultury i sportu przygotowywały swoją ofertę na wakacje i ferie zimowe właśnie jako ofertę półkolonii.

1 Komentarzy

Eschat

16/01/2022

Dziesięć dzieci!!!

To jest żart?

Przecież mamy 10 tyś. dzieci!

Ktoś mnie oświeci co jest tu grane?

Dodaj komentarz