Europejski Tydzień Kodowania w Augustowie

Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek)

 

W najbliższą sobotę 7. października w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie odbędzie się Wielkie Święto Programowania – coroczne wydarzenie inaugurujące Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek).

 

Przez cały dzień na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji, takich jak m.in.: zabawy z robotami, nauka programowania, drukowanie w 3D, czy gry edukacyjne. Będą z nami: Klub Młodego Programisty, Epi-Centrum Nauki z Białegostoku, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Bricks4Kidz, EduSense, Giganci Programowania, PAKT Olsztyn, Laboratoria Przyszłości i inni.

 

Zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem, jak i ci, którzy są już bardziej zaawansowani, znajdą tutaj coś dla siebie. Zapraszamy rodziny z dziećmi, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych nauką kodowania, robotami i nowinkami technologicznymi. Wstęp wolny.

 

Wielkie Święto Programowania zaczyna się o godz. 10 i potrwa do godz. 16. Organizatorami imprezy są NASK, Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i Ministerstwo Cyfryzacji.

Dodaj komentarz