Drugi przetarg na boisko. Wciąż wysokie kwoty

Dwie firmy zgłosiły się w powtórzonym przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego

 

Dwie firmy zgłosiły się w powtórzonym przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Ponownie jednak proponowane kwoty są wyższe od zaplanowanych w budżecie. 

 

Władze Suwałk po raz drugi ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem i niezbędną infrastrukturą przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Inwestycja zakłada wykonanie projektu budowlanego oraz m.in budowy zadaszenia łukowego o konstrukcji samonośnej, boiska wielofunkcyjnego z polem gry 20x40m2 i nawierzchnią poliuretanową, zaplecza szatniowo – łazienkowego, instalacji elektrycznej i oświetlenia hali, monitoringu, czy też mobilnej strzelnicy laserowej na minimum cztery stanowiska. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich. Obiekt wyposażony zostanie w instalację elektryczną i oświetlenie wewnętrzne z oprawami LED, instalację fotowoltaiczną, instalację grzewczą zasilaną paliwem gazowym oraz instalację wentylacji i klimatyzacji. Zostanie wykonane zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni ponad 100m2. Do obiektu zostanie zakupione również wyposażenie sportowe.

 

W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę o ponad dwa miliony wyższą niż zakładano. Podobna sytuacja ma miejsce również w drugim przetargu. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to 4 392 600  zł z czego 2 450 000 zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oferty wyglądają natomiast następująco. Firma HYDRATEC z Białegostoku za wykonanie inwestycji oczekuje 6 334 500,00 zł, z kolei firma SORTED z Piaseczna 6.837.570,00 zł. Dodajmy, że firma SORTED w pierwszym, unieważnionym przetargu, złożyła jedyną ofertę na kwotę nieco niższą - 6 670 290,00 zł. Teraz władze miasta będą musiały podjąć decyzję co dalej z tą inwestycją. 

Dodaj komentarz