ZS 6 i Ratusz z większą dostępnością dla niepełnosprawnych

Władze Suwałk chcą zrealizować projekt z programu „Dostępność Plus”


Władze Suwałk chcą zrealizować projekt w ramach którego w Zespole Szkół nr 6 wybudowany zostanie wewnętrzny szyb windy i podjazd dla osób niepełnosprawnych, a w Ratuszu pojawią się urządzenia oraz oznaczenia ułatwiające obsługę interesantów.

 

Miasto Suwałki planuje zrealizować projekt dedykowany dla osób niepełnosprawnych o wartości blisko 600 tysięcy złotych na który otrzymało 250 tys. zł dofinansowania z programu „Dostępność Plus”. W ramach tej inicjatywy w Zespole Szkół nr 6 imienia Karola Brzostowskiego w Suwałkach planuje się budowę wewnętrznego szybu windowego wraz z montażem dźwigu osobowego oraz wykonanie wewnętrznego podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Winda zostanie zlokalizowana w północnym skrzydle obiektu szkoły i obsługiwać będzie 3 kondygnacje: parter, gdzie funkcjonuje sekretariat i archiwum szkoły, oraz kolejne dwa piętra, gdzie znajduje się biblioteka szkolna oraz sale dydaktyczne.

-  W Zespole Szkół nr 6 kontynuujemy działania rozpoczęte w ubiegłym roku. Placówkę wyposażyliśmy już w jedną windę. Sukcesywnie każdego roku przeprowadzamy prace, które dostosowują starsze budynki naszych placówek oświatowych do potrzeb dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. W latach ubiegłych takie prace wykonano między innymi w Szkołach Podstawowych nr 2 i 4 – przypomina Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Natomiast do Urzędzie Miejskim w Suwałkach zakupione zostaną urządzenia i oznaczenia ułatwiające obsługę interesantów. Polegać będzie to na montażu na schodach oznaczeń kontrastowych, planów tyflograficznych, pól uwagi oraz bezpiecznej ewakuacji z budynku poprzez zakup krzesła ewakuacyjnego. Zostaną także zakupione urządzenia takie jak lupa elektroniczna i urządzenie lektorskie.

Dodaj komentarz