WOPR z dofinansowaniem

Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 17,5 tys. zł

Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 17,5 tysiąca złotych dotacji z budżetu województwa podlaskiego.

 

Zarząd Województwa Podlaskiego rozstrzygnął w czwartek (13.05) konkurs z zakresu ratownictwa oraz ochrony ludności i udzielił 120 tys. zł dotacji z budżetu województwa ośmiu stacjom wodnego pogotowia ratunkowego w całym regionie. Podmioty, które otrzymają wsparcie, mają za zadanie utrzymanie gotowości ratowniczej oraz operacyjnej sprzętu ratowniczego, prowadzenie działań ratowniczych oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych oraz psów ratowniczych. Wśród nich znalazło się Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które otrzymało 17,5 tys. zł na utrzymanie gotowości ratowniczej oraz utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego. 

 

W naszym regionie dofinansowane zostało również Augustowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe: 20 tys. zł na utrzymanie gotowości ratowniczej oraz utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego w powiecie augustowskim oraz 11,5 tys. zł na prowadzenie działań ratowniczych w powiecie augustowskim.

 

- Jestem bardzo wdzięczny ratownikom wodnym z naszego województwa za ich pracę, wysiłek i ogromną odwagę. Dzięki nim możemy czuć się bezpieczni. Ryzykują własnym życiem, żebyśmy wychodzili cało z opresji. To ratownicy są zawsze na pierwszej linii frontu. Cieszę się, że jako zarząd województwa możemy wesprzeć ich pracę dotacjami na zakup nowoczesnego sprzętu, który jest bardzo potrzebny - mówił Artur Kosicki, marszałek województwa.

Dodaj komentarz