Sieć 5G już w Suwałkach

Sieć PLUS uruchomiła pierwsze nadajniki 5G w Suwałkach

Sieć telefonii komórkowej PLUS poinformowała o uruchomieniu pierwszych nadajników 5G w Suwałkach. 

 

Na mapie sieci PLUS, przedstawiającej zasięg sieci 5G w Polsce pojawiły się Suwałki. Piąta generacja sieci komórkowej jest już dostępna w centrum miasta oraz w południowo-wschodniej części Suwałk. W porównaniu z poprzednimi generacjami, sieć 5G ma dawać o wiele większą prędkość przekazywania danych i prawie niezauważalne opóźnienia oraz bardziej stabilne połączenia. 5G pozwoli podpiąć do Internetu ogromną liczbę dodatkowych urządzeń. Nowa technologia pozwoli podłączyć do sieci nawet milion urządzeń na kilometr kwadratowy.

 

O sieci 5G wiele mówiło się w minionym roku w Suwałkach. Nie brakowało głosów przeciwnych jej wprowadzeniu. Do Urzędu Miasta w Suwałkach wpłynęła petycja Koalicji "Polska wolna od 5G” w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem. Wnioskodawcy chcieli w niej między innymi aby władze miasta wyraziły negatywne stanowisko w sprawie najnowszego standardu mobilnej komunikacji. W związku z tym we wrześniu doszło do debaty radnych, zaproszonych gości i ekspertów z Ministerstwa Cyfryzacji. Przekazano wtedy szereg informacji świadczących o braku szkodliwości nowej technologii. Przekazano m.in, że poziomy obowiązujące w Polsce zgodne z założeniem Unijnym są 50-krotnie niższe niż te, które byłyby w stanie wywołać dla człowieka jakikolwiek efekt. 

 

Źródło: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu

7 Komentarzy

Majster

08/01/2021

Niektórym od czytania tego newsa już pewnie głową rozbolała ;) 

MoJoJo

08/01/2021

,, Pięć ,,G" dzisiaj złapię Cię

Od pięć ,,G" każdy bawi się...." :D

Tusia Dziękuję

09/01/2021

5g plaskoziemcy i reptilianie... Wykańczają nas xD

Poziom obowiązujący w Polsce jest 50-krotnie niższy niż przewidują normy w Unii. Przy 4G nie występije, ale przy 5G, jak zostanie wprowadzonych 5 operatorów tej technologii (np. play, orange, plus, netia, polsat), szybko normy zostaną podwyższone. A tak ogólnie w jaki sposób te normy były ustalone?

Dodaj komentarz