Rośliny konopi hodowali między pomidorami

Mundurowi zabezpieczyli ponad 360 gramów marihuany

Suwalscy kryminalni zatrzymali parę podejrzaną o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli ponad 360 gramów marihuany, 58 gramów haszyszu i 8 krzaków konopi. 

 

Policjanci ustalili, że w mieszkaniu 28-latki i 37-latka, znajdują się narkotyki. W trakcie przeszukania domu gdzie przebywała 28-latka znaleźli susz roślinny przechowywany w słoikach. Badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to ponad 100 gramów marihuany i prawie 10 gramów haszyszu. W namiocie foliowym, rozstawionym w ogródku funkcjonariusze znaleźli rośliny konopi posadzone wśród pomidorów. Każdy z czterech zabezpieczonych krzaków konopi miał około 60 cm wysokości. Szacuje się, że z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 100 porcji narkotyku.

 

W mieszkaniu 37-latka, mundurowi również znaleźli słoiki z narkotykami. Mężczyzna miał 260 gramów marihuany i ponad 48 gramów haszyszu. Suwalczanin na polu hodował krzaki konopi. Policjanci wycieli 4 rośliny, z których każda osiągnęła ponad 80 cm wysokości. 28-latka i jej o 9 lat starszy partner usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Oboje, decyzją sądu, na 3 miesiące trafili do aresztu. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Suwałki

1 Komentarzy

100 porcji to chyba nie tak dużo. Jest w Polsce jedna firma, która proponuje leki i maście z konopii - jako środek na sen, depresję, na jąkanie, na raka, p.bólowy i jeszcze wiele innych zastosowań. 100 porcji to jak rozumiem np. środek na sen na 3 miesiące. Nie znam się na tym, ale na użytek własny każdy może chodować zioła.

Dodaj komentarz