Radna nie może doczekać się SUWER-a

Przyspieszenie funkcjonowania systemu roweru miejskiego SUWER

 

O przyspieszenie w tym roku funkcjonowania systemu roweru miejskiego SUWER apeluje do prezydenta miasta Anna Ruszewska z klubu "Suwałki Przyszłości".

 

SUWER, czyli system roweru miejskiego w Suwałkach cieszy się od momentu wprowadzenia sporą popularnością. Rowery w okresie zimowym znikają jednak z ulic, by powrócić po zimowej przerwie. Zgodnie z planem, miejskie rowery powinny pojawić się ponownie 1. kwietnia. Mimo to radna Anna Ruszewska skierowała do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie przyspieszenia inauguracji sezonu rowerowego. 

- Wiosna coraz bliżej, a wraz z cieplejszymi dniami zbliża się także początek sezonu rowerowego. Rowery stanowią środek transportu i alternatywę dla komunikacji samochodowej. Na ulicach Suwałk widać coraz więcej rowerzystów. Pojawiły się też już do wypożyczenia elektryczne hulajnogi. W wielu miastach został już zainaugurowany nowy sezon rowerowy związany z funkcjonowaniem systemów rowerów publicznych. Pierwszego dnia wiosny wystartuje też oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast, w tym także nasze miasto. Warto więc by także w Suwałkach, gdzie rower cieszy się dużą popularnością, ruszył już kolejny sezon systemu roweru miejskiego SUWER - apeluje radna. 
 

3 Komentarzy

mieszkaniec

16/03/2023

Pani radna niech zajmie się w pierwszej kolejności "syfem" na trawnikach miejskich. Proponuję przejazd rowerowy po mieście jak to robił śp.Prezydent Gajewski, praca od podstaw szanowna kobieto, a nie populizm. 

Anonymous

17/03/2023

? Nie ma rowerow-  nie zarabia.  Komunikacja miejska ma więcej pieniędzy i odrabia niezużyty gaz. 

Ja mam swój rower .  Poważnie niepoważni ludzie w tej radzie.  

Można wziąć kredyt i każdemu kupić po rowerze zamiast multi biblioteki naprzykład...

 

Dodaj komentarz