O historii regionu do XVIII wieku w książce Tomasza Naruszewicza

Promocja książki dr. Tomasza Naruszewicza „Od Janówki, przez Suwałki, Kalwarię, Wiłkoszyszki, do Pilwiszek. Obszar dekanatu Olwita do końca XVIII wieku” odbędzie się w Państwowej Uczelni Zawodowej.

 

Książka to nie tylko historia początku wsi i miast w regionie, ale też dzieło pełne ciekawostek i statystyk. Można tam znaleźć informacje o pierwszych parafiach, szkołach, szpitalach, czy o ludności zamieszkującej te tereny. Promocja książki odbędzie się 9 września (czwartek) o godzinie 12.00 w auli im. Bronisława Geremka. Wydarzenie jest też związane z obchodami 300-lecia nadania praw miejskich Suwałkom. Na wydarzenie oprócz autora zaprasza również dr Marta Wiszniewska, prof. PUZ w Suwałkach, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Jarosław Rżany, prezes LGD Nasza Suwalszczyzna.
 

 Dr Tomasz Naruszewicz - doktor nauk humanistycznych z zakresie historii (2014), wójt gminy Bakałarzewo (2012), wykładowca Państwowej Uczelni Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach (2015), wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suwałkach (2016), członek Białostockiego Towarzystwa Naukowego. Autor blisko 40 publikacji historycznych. Naukowo zajmuje się głównie nowożytnymi dziejami województwa trockiego, w tym obszaru dzisiejszej Suwalszczyzny.

 

Wydawnictwo współfinansowane przez Stowarzyszenie „Nasza Suwalszczyzna” w ramach projektu „Historia i turystyka historyczna – pomysł na promocję turystyczną regionu z klasą” Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną bardzo prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego (m. in.: ochronne maski, zachowanie odległości)

Dodaj komentarz