Manewry Ratownicze OSP z powiatu suwalskiego

VII Manewry Ratownicze Jednostek OSP powiatu suwalskiego Rutka-Tartak 2022

VII Manewry Ratownicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu suwalskiego odbyły się w sobotę (10.09) na terenie Gminy Rutka-Tartak. 

 

13 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wiżajnach, Raczkach, Przerośli, Szypliszkach, Potaszni, Bakałarzewie, Płocicznie, Smolnikach, Jeleniewie, Nowej Wsi, Podwysokiem Jeleniewskim, Sadzawkach i Oklinach rywalizowało podczas minionego weekendu o tytuł najlepszej jednostki w regionie. Wszystko po to, aby podnosić swoje umiejętności i kondycję fizyczną oraz propagować zasady niesienia pomocy potrzebującym. Manewry to również okazja do integracji, rozmów i wspólnego spędzenia czasu. 

 

Na druhów biorących udział w ćwiczeniach czekało siedem symulowanych zdarzeń takich jak wypadek podczas prac rolniczych, zalanie domu, czy pomoc tonącej osobie. Sędziowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oceniali prawidłowe przeprowadzenie działań. Zwracali przede wszystkim uwagę na sposób dowodzenia, łączność między druhami, czy dobór sprzętu. Najlepsi okazali się strażacy ochotnicy z OSP w Raczkach. Drugie miejsce zajęło OSP w Bakałarzewie, a trzecie OSP w Przerośli.

 

Foto: KM PSP Suwałki

Dodaj komentarz