Jeszcze tydzień na oddanie głosu w SBO 2025

Do 10. lipca mieszkańcy Suwałk mogą oddawać swoje głosy

 

Do 10. lipca mieszkańcy Suwałk mogą oddawać swoje głosy na propozycje zgłoszone w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025.

 

Trwa głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelski 2025. Pula środków w tym roku wynosi trzy miliony złotych. Jak informuje suwalski Ratusz, swój głos oddało już 1715 mieszkańców Suwałk. Głosowanie potrwa jeszcze tylko tydzień - do 10 lipca. Do wyboru jest 29 projektów, a wyniki poznamy 2 sierpnia.

- Obecnie na głosowanie w formie elektronicznej zdecydowało się 1715 osób, które oddały 4452 głosy. Głosowanie elektroniczne odbywa się pod adresem: https://suwalki.budzet-obywatelski.org/ Zapraszamy także do pobierania karty do głosowania, którą po wypełnieniu można wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim w Suwałkach (ul. Mickiewicza 1), suwalskim Aquaparku, a także Centrum Handlowym Plaza Suwałk - informuje suwalski Ratusz.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Miasta Suwałki (w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego). Każdy mieszkaniec może złożyć wyłącznie jedną kartę do głosowania i oddać głos na 3 różne projekty.

1 Komentarzy

alonzo mordziaty

03/07/2024

Smutne, że największa kasa przeznaczona jest na projekty typowo konsumpcyjne, o byle jakim  poziomie rozrywkowym albo czyjeś bieżące interesy (zdaje się, że głównie pomysłodawców) - a jest tyle potrzeb i tyle celów które przydałoby się wspomóc finansowo. No, ale: zamiast dofinansować potrzeby chorych onkologicznie (101800) lepiej wywalić ponad pół miliona (550000) na jakiś skwer jakiegoś lokalnego radyjka (a tu: ławeczki zwykłe, ławeczki bujane, pergole i portreciki zasłużonych mieszkańców Suwałk - może zaproponujcie jakieś "małzoleum", albo figury woskowe, byłyby jaja). Zamiast leczyć depresję profesjonalnie, lepiej wywalić na piknik rodzinny kościółkowy. Większość tych projektów woła o pomstę do nieba (jakieś wyścigi didżejów, jakieś diskopolowe lato na bulwarach...) Ręce i nogi opadywują.

Dodaj komentarz