Dołącz do Senioralnej Akademii Wolontariatu

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM zaprasza seniorki i seniorów

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM zaprasza seniorki i seniorów w wieku 60+ zamieszkujących Miasto Suwałki i powiat suwalski do udziału w bezpłatnym projekcie pn. „Senioralna Akademia Wolontariatu”.

 

Projekt stanowi kompleksową formę działań w obszarze wolontariatu. Ma na celu upowszechnianie idei wolontariatu, edukowanie, motywowanie i zaangażowanie osób w wieku 60+ w działalność społeczną oraz stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń i pomysłów w obszarze wolontariatu seniorów.

 

Organizatorzy zapewniają:

  • inspirujące zajęcia w ramach Senioralnej Akademii Wolontariatu, m.in. Dlaczego warto zostać wolontariuszem 60+? Ja jako wolontariusz, Uczymy ratować – kurs pierwszej pomocy, warsztaty specjalistyczne - Barwy wolontariatu” itp.)
  • fachowe doradztwo i konsultacje specjalistów
  • pośrednictwo pracy dla wolontariuszy oraz organizacji i instytucji
  • praktyczne gadżety 
  • profesjonalne materiały szkoleniowe i pyszny poczęstunek 
  • możliwość udziału w działaniach wolontarystycznych w ramach Akcji Społecznej Aktywnego Seniora i Senioralnym Forum Wymiany Doświadczeń!

 

Organizatorzy czekają na zgłoszenia telefoniczne: tel. 87 565 02 58 lub osobiste w siedzibie Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych RAZEM, ul. Noniewicza 91. Liczba miejsc ograniczona. „Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”.

1 Komentarzy

Wolontariat 60+ - projekt dofinansowany ze środków Aktywni+. Nie rozumiem od kiedy wolontariat jest dofinansowany. Czasy zmieniają się. Fajnie, że ludzie po 60-ce mogą dorobić do emerytury.

Dodaj komentarz