Chcą skrzyżowania Pułaskiego z Kowalskiego

Interpelacja radnych ws. budowy skrzyżowania w Suwałkach

O budowę skrzyżowania na ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego i Alfreda Wierusza - Kowalskiego apelują suwalscy radni z klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Adam Ołowniuk i Krystyna Gwiazdowska wystąpili z interpelacją do prezydenta Suwałk na wniosek mieszkańców Osiedla Północ, którzy zwrócili się z prośbą o wykonanie skrzyżowania umożliwiającego bezpośredni zjazd z ulicy Pułaskiego w ulicę Kowalskiego pomiędzy prawoskrętem w ulicę Chopina, a rondem za Kauflandem. Na przedmiotowym odcinku komunikacyjnym pojazdy chcące wjechać w ulicę Kowalskiego muszą objeżdżać nowe rondo, które z jednej strony usprawniło komunikację, z drugiej zaś wciąż dochodzi na nim do wielu kolizji i wypadków. 

 

- Dodatkowe skrzyżowanie poprawi komunikację z osiedlem wzdłuż ulicy Kowalskiego, zmniejszy się zużycie paliwa zarówno pojazdów osób prywatnych jak i komunikacji miejskiej, a za tym idą oszczędności, jak również zmniejszy się nasilenie ruchu na rondzie i kolizyjność na nim - argumentują radni.

6 Komentarzy

Potato

12/01/2021

No jasne, bo mimo zasrania rondami i skrzyżowaniami naszych głównych ulic ruch na nich odbywa się wciąż zbyt płynnie.

krzysztof

12/01/2021

Przecież tam było skrzyżowanie. Najwyższy czas na dobry powrót. Pomyślcie logicznie, co będzie na tym rondzie, jak całkowicie uruchomią obwodnicę wschodnią. Od ulicy Pileckiego będzie bardzo tłoczno. Proponuję przesiąść się na rowery. Uczynię to rychło już na przedwiośniu. Korzyść dla zdrowia i portfela. 

strzała

12/01/2021

Plan  dla ciągów komunikacyjnych w Suwałkach jest "pożal się Boże". A logika stoi z boku i uśmiecha się z politowaniem. Tu trzeba zrobić jakiś audyt zewnętrzny i zaprojektować to wszystko profesjonalnie a następnie sukcesywnie go wdrażać. Na razie to wygrywa moda na naprawianie wszystkiego nowymi skrzyżowaniami i rondami, odpłatnymi parkingami przed urzędami i sklepami. Żenujące.

Utworzenie ronda z gitarą znacznie mi ułatwia jazdę. Przedtem był horror. Zaś skrzyżowanie ul. Pułaskiego z ul. Kowalskiego nie sprawia mi kłopotów. Trochę dziwny jest skręt do ul. Chopina z ul. Pułaskiego, ale dotychczasowe rozwiązanie jest bezpieczne, a o to przecież chodzi w ruchu drogowym.

Wszystkie te pomysły radnych "od czapy" biorą się z tego, że radni "rozliczani" są z ilości, a nie jakości merytorycznej interpelacji. Celują w tym tzw. media, bo pewnie to łatwiej policzyć. Radni się nauczyli się i z roku na rok wyścig trwa, a peleton powiększa się. Smaczku dodaje fakt, że interpelacje zadają radni rządzącego ugrupowania. Czyli w zasadzie składają interpelacje sami sobie. Zaiste bogaty dialog wewnętrzny.

Dodaj komentarz