Wycieczka piesza w SPK

Wycieczka piesza „Ze Smolnik nad Kamenduł”

 

Suwalski Park Krajobrazowy i Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego zapraszają do udziału w wycieczce pieszej „Ze Smolnik nad Kamenduł”, która odbędzie się w sobotę 19. sierpnia.


Wycieczka rozpocznie się od zwiedzenia Smolnik, skąd grupa uda się do starego młyna wodnego w miejscowości Jaczno, a następnie przejdzie nad jezioro Kamenduł. Trasa liczyć będzie ok. 4 km. W trakcie wycieczki uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć zabytkową kapliczkę cmentarną w Smolnikach, panoramę smolnicką z punktu widokowego "Telimena", stary młyn wodny, jezioro Jaczno i Kamenduł. Końcowym punktem wycieczki będzie wspólne ognisko. Organizatorzy zapewniają transport autokarowy z Suwałk do miejsca rozpoczęcia wycieczki w Smolnikach oraz powrót do Suwałk, ognisko (prowiant we własnym zakresie), przewodnictwo oraz ubezpieczenie.


Ramowy plan dnia:

 

  • 9.00 – zbiórka przy placu Marszałka Piłsudskiego w Suwałkach (naprzeciwko Konkatedry św. Aleksandra) i przejazd do Bachanowa
  • 9.40 – rozpoczęcie wycieczki
  • 12.00 – ognisko nad jeziorem
  • 13.00- 14.00 – wyjazd do Suwałk

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 sierpnia:

  • pod nr tel. 87 569 18 01 (pon-pt 8.00-18.00, sob 10.00-17.00)
  • mailowo na adres sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl

 

W przypadku złej pogody, wycieczka piesza zamieniona zostanie na wycieczkę objazdową autokarem. Projekt dofinansowany jest w ramach zadania „Suwalska turystyczna rodzinka zwiedza Suwalski Park Krajobrazowy” z Budżetu Miasta Suwałki.

Dodaj komentarz