Wandale w Lesie Szwajcarskim

Do zniszczenia infrastruktury turystycznej doszło w Lesie Szwajcarskim

Do zniszczenia infrastruktury turystycznej doszło w Lesie Szwajcarskim. Tablice informacyjne oraz zadaszenie pomalowano gryzmołami, a także uszkodzono drewniane ogrodzenie.

 

W leśnictwie Białorogi w tzw. Lesie Szwajcarskim od 2018 roku miłośnicy lasów mogą korzystać z Miejsca Postoju Pojazdów Białorogi. Niestety jak informuje Nadleśnictwo Suwałki, infrastruktura nie wszystkim odwiedzającym przypadła do gustu. Miejsce zostało zdewastowane. Tablice informacyjne oraz zadaszenie pomalowano gryzmołami a część infrastruktury została uszkodzona. Usterki odbierają piękno tego miejsca i zniechęcają do ich użytkowania.

 

Przypominamy, że w pobliżu Suwałk na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Suwałki znajdują się cztery miejsca parkingowe. W ramach utworzonej infrastruktury turyści mogą pozostawić swoje pojazdy, a następnie korzystać z otaczających lasów na rowerach lub pieszo. Każde miejsce postoju wyposażone jest w drewniane kosze na śmieci, zadaszone  ławostoły, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Wyznaczonych zostało dziesięć miejsc parkingowych w tym jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych.

 

Wszystkie te miejsca powstają z własnych funduszy nadleśnictwa. Planuje się budowę kolejnych miejsc, aby osoby odwiedzające  nasze lasy mogły pozostawić w bezpiecznym miejscy samochód i mile spędzać czas w urokliwych miejscach.

 

1 Komentarzy

misiek

31/07/2022

Czy ten teren jest naprawdę monitorowany? Na zniszczonej tablicy jest taka informacja.

Dodaj komentarz