Uniemożliwili pijanemu dalszą jazdę

Uniemożliwili pijanemu dalszą jazdę

Kierowcę, który prowadził pod wpływem alkoholu, jechał wężykiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zatrzymali pozostali uczestnicy ruchu drogowego.

W poniedziałek (20.01) po godz. 16:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Olecko – Gąski jedzie autem najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Jak wynikało z relacji zgłaszających, kierowca osobową toyotą poruszał się „wężykiem” i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Następnie zatrzymał się w miejscowości Gąski na parkingu. Kiedy na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego zastali tam świadków zdarzenia i kierowcę, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 60-letniego kierującego toyotą wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia, a jego samochód zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

We wtorek po wytrzeźwieniu mieszkaniec Olecka usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. W poniedziałek ponownie stracił uprawnienia do kierowania, które uzyskał po kilkuletniej przerwie. Jak ustalili policjanci mężczyzna wcześniej był dwukrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sąd wobec sprawcy skazanego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest to co najmniej 10 000 zł.

Dodaj komentarz