Sztandar MOPR odznaczony medalem "Pro Patria"

Sztandar Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach został odznaczony medalem „Pro Patria”

 

Sztandar Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach został odznaczony medalem „Pro Patria” za szczególne kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

 

W miniony czwartek (10.11) podczas uroczystości organizowanych przez środowiska kombatanckie i sybirackie w przed dzień Narodowego Święta Niepodległości, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach decyzją Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych został odznaczony medalem „Pro Patria” za szczególne kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

 

Nadany Ośrodkowi sztandar z wizerunkiem św. Brata Alberta – powstańca styczniowego jest uznaniem jego szczególnych zasług, promuje postać patrona i pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem. Poprzez jego nadanie MOPR w Suwałkach buduje własny system pracy w oparciu o autorytet patrona  i wartości, które reprezentował swoim życiem dzięki niezłomności i patriotyzmowi.

 

Poprzez działalność na rzecz Związku Sybiraków Leszek Lewoc - Dyrektor MOPR w Suwałkach odebrał Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków. Odznaczenie przyznawane dla uhonorowania osób, które ofiarnie i z zaangażowaniem wspierały działania związku i przyczyniły się do pomocy tej grupie.

 

W uroczystościach. uczestniczyło około 100 osób. Uroczystości swoim wystąpieniem m.in. uświetnili: Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mieczysław Kazimierz Baszko – poseł na Sejm RP, dr Bogusława Szczerbińska – II Wicewojewoda Podlaski, Mirosław Karolczuk – burmistrz Miasta Augustowa.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz