Stadion lekkoatletyczny w Krasnopolu

Stadion lekkoatletyczny w Krasnopolu

 

Powstało tu boisko do piłki nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal, miejsce do rzutu oszczepem oraz pchnięcia kulą. To pierwszy, tak nowoczesny kompleks sportowy w powiecie sejneńskim. Inwestycja została dofinansowana z funduszy europejskich.

 

Tytuł projektu: Budowa obiektu sportowego przy Zespole Szkół w Krasnopolu

Beneficjent: Gmina Krasnopol

Wartość projektu: 2 335 727,00 PLN

Dofinansowanie z UE: 499 689,82 PLN

 

Stadion lekkoatletyczny z lotu ptaka

 

Stadion lekkoatletyczny powstał przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnopolu. Wcześniej było tam boisko sportowe, które od początku istnienia placówki, nie było remontowane.

– Młodzież ma teraz miejsce, gdzie może przygotowywać się do zawodów rangi powiatowej, wojewódzkiej lub nawet wyższej. Nie było tu wcześniej takiego obiektu, na którym mogliby trenować tego typu dyscypliny – mówił Jakub Grajewski z Urzędu Gminy w Krasnopolu.

Teraz mogą ćwiczyć się w biegach na bieżni okrężnej o długości 300 m oraz bieżni prostej o długości 100 m. Do dyspozycji są także rzutnie - do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Powstało miejsce do skoku w dal i trójskoku.

 

Miłośnicy piłki nożnej, zarówno ci, którzy mecze lubią oglądać, jak i je rozgrywać, także znajdą coś dla siebie. Prowizoryczne miejsce do gry w piłkę nożną, zmieniło się w boisko z wyrównaną nawierzchnią i trybunami.

 

Stanowiska lekkoatletyczne i bieżnie z tworzywa sztucznego spełniają wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych i Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Obiekt dysponuje systemem pomiaru czasu wyników. Całość jest ogrodzona i oświetlona.

 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln 300 tys. zł, dofinansowanie z funduszy europejskich pokryło blisko 500 tys. zł.

 

logotyp

 

Dodaj komentarz