Spłonął budynek hali w Augustowie

 

4 godziny trwała w środę (16.11) wieczorem akcja ratownicza – gaśnicza pożaru hali po byłym obiekcie produkcyjnym w Augustowie.  

 

Informacja o pożarze hali po byłym obiekcie produkcyjnym wpłynęła do dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie wczoraj o godzinie 22:25. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali już rozwinięty pożar. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na objęte ogniem wnętrze budynku. W obronie przyległych budynków oraz lasu i ze względu na bezpieczeństwo ratowników, prądy gaśnicze były podawane z zewnątrz budynku. Po stłumieniu ognia ratownicy przystąpili do działań wewnątrz hali. Rozcinano i wynoszono na zewnątrz drewniane elementy znajdujące się wewnątrz hali gdzie były one przelewane wodą i dogaszane. Budynek przeszukano pod kątem przebywania osób postronnych w chwili wybuchu pożaru nie stwierdzono osób poszkodowanych.

 

W trwającej  blisko 4 godziny akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyły 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie łącznie 11 ratowników oraz Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej - OSP Augustów - Lipowiec, OSP Topiłówka, OSP Jabłońskie, OSP Nowinka.


 

Źródło: KPP SP w Augustowie

Dodaj komentarz