Sejneńscy policjanci przejęli narkotyki warte milion złotych

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu sejneńskiego

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu sejneńskiego na posesjach którego policja znalazła plantacje konopi, 25 kilogramów marihuany i nielegalną amunicję. 

 

Sejneńscy kryminalni weszli jednocześnie na dwie posesje zajmowane przez 39-letniego mieszkańca powiatu po tym, jak stalili, że mogą znajdować się tam narkotyki. W domu mężczyzny mundurowi przy pomocy policyjnego psa znaleźli niemal dziewięć kilogramów suszu w workach. Narkotyki były również pochowane w biurku i w piwnicy, gdzie dodatkowo kryminalni znaleźli nielegalną amunicję. Jeszcze więcej susz, gdyż 16 kilogram, funkcjonariusze odnaleźli w drugim domu. Z kolei w pobliżu domów i na pobliskim polu kukurydzy znaleźli plantacje konopi, na której łącznie rosło roślin konopi w różnej fazie wzrostu.

 

Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. Szacunkowa wartość przejętych narkotyków to ponad milion złotych. 39-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy konopi i posiadania amunicji bez zezwolenia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

 

Dodaj komentarz