Remont Kina „Kometa” i utworzenie Centrum Aktywności Artystycznej w Suchowoli

Remont Kina „Kometa” i utworzenie Centrum Aktywności Artystycznej w Suchowoli

 

Zmienił się wygląd zewnętrzny oraz scena w sali kinowej. Obiekt został dostosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.

 

Tytuł projektu: Remont kina "Kometa" na potrzeby stworzenia centrum aktywności artystycznej
Beneficjent: Gmina Suchowola
Wartość projektu: 773 913,04 PLN
Dofinansowanie z UE: 657 826,08 PLN

 

Kino „Kometa” zyskało zupełnie nowy wygląd – pojawiła się nowoczesna elewacja, wymieniono także dach budynku. Wewnątrz zamontowano instalację elektryczną.

 

Obiekt powstał w latach 70., od tamtego czasu nie przechodził gruntownej modernizacji. Teraz jest także przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami – zamontowano platformę przyschodową oraz platformę pionową umożliwiającą występowanie na scenie.

 

W wyremontowanym budynku w ramach Centrum Aktywności Artystycznej organizowane są warsztaty malarskie, szkolenia, a także przedstawienia artystyczne.

 

Remont Kina-Urząd Miejski w Suchowoli-2.JPG

 

 

Marcin Skibicki, pracownik Urzędu Miejskiego w Suchowoli podkreślił, że nowopowstałe centrum, to jedyne takie miejsce w mieście.

– Kiedyś znajdowało się tu jedynie kino, teraz mogą z tego budynku korzystać inni. Powstaje Centrum Aktywności Artystycznej, które umożliwia przeprowadzanie warsztatów i organizowanie wydarzeń kulturalnych – mówił.

Pierwszy etap modernizacji budynku kosztował blisko 774 tys. zł, dofinansowanie z RPO pokryło 735 tys. zł. W planach jest także drugi etap inwestycji, na który gmina Suchowola otrzymała 600 tys. zł wsparcia z funduszy unijnych. Zakłada remont i przebudowę pomieszczeń na parterze, prace budowlano-montażowe oraz zamontowanie 110 nowych foteli i ściennych paneli akustycznych.

Dodaj komentarz